Напрями діяльності

Загальна середня освіта

Тернопільський ліцей №21 - спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети створена шляхом злиття Тернопільської обласної комплексної школи мистецтв імені Ігоря Герети та Тернопільської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №21 Тернопільської міської ради Тернопільської області відповідно до рішення двадцять четвертої сесії Тернопільської міської ради від 20 квітня 2018 року №7/24/18.

Діяльність закладу спрямована на створення умов для реалізації державної політики у сфері освіти, виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», постанов Кабінету міністрів України, Концепції НУШ та інших законодавчих та нормативно-правових документів з питань виконання законодавства України в галузі «Освіта».

Здобуття повної загальної середньої освіти включає три рівні:
 • - початкова освіта тривалістю 4 роки;
 • - базова середня освіта тривалістю 5 років;
 • - профільна середня освіта тривалістю 2 роки.

Профільна середня освіта здобувається за академічним спрямуванням філологічного, суспільно-гуманітарного та мистецького профілів.

На кожному рівні освіти забезпечується виконання державного стандарту, а також надається теоретична і практична підготовка з дисциплін навчального плану з метою максимального розвитку інтелекту, загальної культури, творчих здібностей, фізичного і морального здоров’я учнів, здійснюється формування ключових компетентностей, необхідних кожній сучасній людині для успішної життєдіяльності.

Успішне навчання учнів забезпечують 129 висококваліфікованих педагогів.

З них:
 • - спеціаліст вищої категорії - 80 (12 - «учитель-методист», 13 – «викладач – методист», 27 - «старший учитель», 4 - «старший викладач»);
 • - спеціаліст І категорії - 18;
 • - спеціаліст ІІ категорії - 8;
 • - спеціаліст - 21;
 • - молодший спеціаліст – 2.

Всі учні навчаються в естетично обладнаних навчальних приміщеннях. У школі є актова зала, спортивна зала, їдальня, медичний пункт, стоматологічний кабінет, бібліотечно - інформаційний центр, 3 кабінети інформатики, 2 комбіновані майстерні, 8 кабінетів для занять мистецькими дисциплінами та 2 хореографічних зали.

Мистецька освіта

Мистецьку освіту у закладі забезпечують 7 профільних відділів:
1. Художній відділ.
Педколектив художнього відділу передає свій досвід, вміння та захоплення мистецтвом живопису та скульптури обдарованим, талановитим дітям. Учні художнього відділу мають змогу вдосконалювати вміння малювати, ліпити, а також майструвати та займатися дизайном, вивчаючи предмети: «Малюнок», «Живопис», «Композиція», «Скульптура», «Декоративно-ужиткове мистецтво», «Історія образотворчого мистецтва», «Кольорознавство», «Шрифти», «Креслення», «Комп’ютерна графіка». Їх персональні виставки прикрашають стіни рідного ліцею. Випускники успішно продовжують навчання у вищих навчальних закладах на факультетах дизайну та художнього мистецтва.
На базі відділу працює художній гурток для дітей ліцею.
2. Хореографічний відділ.
Учні хореографічного відділення мають змогу вивчати такі профільні предмети, як: «Класичний танець», «Народно-сценічний танець», «Сучасно-бальний танець», «Композиція танцю», «Фольклорний танець», «Історія костюма», «Історія української хореографії», «Народні танці в стилі модерн», «Теорія і методика роботи з дитячим хореографічним колективом». На базі хореографічного відділу створені та успішно працюють колективи: Зразковий ансамбль класичного танцю «Перлина», ансамбль народного танцю «Галичанка», тріо «Максимум», ансамбль танцю «Юність» - багаторазові переможці всеукраїнських та міжнародних конкурсів; хореографічні колективи «Намистинки» та «Смайли».
3. Музичний відділ.
3.1. Струнно-смичковий відділ.
На струнно-смичковому відділі діти навчаються грі на скрипці та віолончелі. Юні виконавці вражають натхненною грою, стають лауреатами та переможцями престижних конкурсів. Випускників цього відділу можна зустріти в оркестрах України та Європи.
3.2. Народний відділ.
Досвідчені викладачі відділу передають свою любов до звучання народних інструментів та навчають грі на бандурі, гітарі класичній, бас-гітарі, баяні, акордеоні, сопілці. Відділ пишається своїм ансамблем бандуристів «Риндзівочка», який став джерелом духовності та відродження національних музичних традицій.
3.3. Фортепіанний відділ.
Класичною ознакою виховання культурної, освіченої особистості вважається вміння грати на фортепіано. Учні ліцею не лише здобувають основи професійної майстерності, а й формуються як творчі особистості. Учні фортепіанного відділу мають змогу вивчати гру на фортепіано, роялі та синтезаторі.
3.4. Теоретично-хоровий відділ.
Теоретично-хоровий відділ пишається своїми традиціями. Його висококваліфіковані викладачі допомагають учням оволодіти мистецтвом вокалу (академічного, естрадного, народного), диригування, загального фортепіано, викладають сольфеджіо, музичну літературу, історію музичного мистецтва, імпровізацію. Молоді таланти та випускники є лауреатами та призерами конкурсів, беруть участь у всеукраїнських проектах та концертах.
3.5. Відділ духових та ударних інструментів.
Відділ духових та ударних інструментів охоплює великий перелік інструментів: флейта, кларнет, саксофон, труба, ударні інструменти (малий барабан, великий барабан, ксилофон, металофон, конги, перкусійні інструменти (дерев’яна коробочка, кастаньєти, маракаси, тамбурин, трикутник, шейкери, бубон, тріскачка, дзвіночки, тарілки, ритм-палички).

Правила зарахування

ДО УВАГИ БАТЬКІВСЬКОЇ ГРОМАДСЬКОСТІ!

Територія обслуговування

Тернопільського ліцею №21 – спеціалізованої мистецької школи імені Ігоря Герети:

 
 • вулиця Енергетична, Енергетична бічна,
 • проспект Злуки (буд. 2-24- парні, буд. 39-53),
 • вулиця Б. Лепкого (буд.1-7),
 • вулиця Чалдаєва (буд. 2, 4, 6)
 • вулиця Галицька (буд. від 33,35,37,від 39 до кінця),
 • вулиця Над Яром.
Рішення виконавчого комітету ТМР від 13.02.2020 року № 105 "Про закріплення території обслуговування за закладами дошкільної та загальної середньої освіти на 2020-2021 навчальний рік".

Важлива інформація!!!

Зарахування учнів у перші класи мистецького спрямування здійснюється незалежно від місця проживання!

Адміністрація

До уваги батьків! Електронна реєстрація у перші класи триває, а прийом документів буде здійснюватися після карантину

З 1 березня по 29 травня 2020 року у школах Тернополя триває обов’язкова електронна реєстрація дітей для зарахування до першого класу через систему, яка працює на основі технології Blockchain. Для реєстрації батькам необхідно використовувати портал https://school.bloqly.com/#
Наголошуємо батькам, що електронна реєстрація продовжується. Проте, у зв’язку з введенням обмежувальних заходів в місті та країні, прийом оригіналів документів від батьків майбутніх першокласників представниками шкіл буде відбуватися після завершення карантину.
Про дату відновлення прийому документів закладами загальної середньої освіти повідомимо додатково.
Нагадаємо, що у довідку форми 086-1/о дітям у школу видаватиме дільничний педіатр.

До відома батьків майбутніх першокласників!


З 19.06.2020 року дозволено прийом оригіналів документів для зарахування дітей до першого класу на вільні місця. У Тернопільському ліцеї №21 – спеціалізованій мистецькій школі імені Ігоря Герети для прийому в перші класи залишилося 9 вільних місць: 3 - у загальноосвітні класи, 6 – у мистецький клас. Посилання на сайт реєстрації в перший клас на 2020/2021 рік https://school.bloqly.com/#/

Дистанційне навчання

До відома учасників освітнього процесу


У зв'язку із призупиненням освітнього процесу з 12.03 по 03.04. 2020
учням та батькам класними керівниками будуть надіслані завдання
для самостійного опрацювання з кожного предмету та електронні адреси вчителів.
Для подальшого обміну інформацією щодо навчального матеріалу (за потреби)
використовуйте електронні адреси вчителів ( консультації, додаткові завдання тощо).
Заходи щодо відпрацювання занять відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації будуть повідомлені додатково.

Навчальні матеріали для дистанційного опрацювання

Рекомендації для вчителя

щодо організації дистанційного навчання

у Тернопільському ліцеї №21- спеціалізованій мистецькій школі

імені Ігоря Герети

 • Дистанційне навчання не означає проведення уроків в режимі онлайн. Важливо, щоб в учнів були чіткі інструкції щодо завдань, які необхідно виконати, доступ до навчальних матеріалів.
 • Регулярний зворотний зв’язок про досягнуті результати важливий, але не слід його вимагати щодо кожного завдання.
 • Розробіть узгоджений навчальний графік між усіма вчителями-предметниками.
 • Запропонуйте учням щотижневий план занять із розподіленим часом для роботи онлайн, план самостійної роботи, читання і консультацій.
 • Використовуйте наявні навчальні матеріали: підручники, цифрові ресурси, відео, телепрограми.
 • Не створюйте новий матеріал у великих обсягах. Приділіть достатньо уваги плануванню навчального дня.
 • Учневі потрібно більше часу, щоб опанувати навчальний матеріал дистанційно, тому зменшіть обсяг навчального матеріалу.
 • У процесі оцінювання успішності учнів акцентуйте на формувальній оцінці для всього класу або для окремих груп класу в формі коментарів чи різних задач.
 • Встановіть регулярне спілкування з батьками через класних керівників –батьки будуть інформувати вчителя про процес навчання дитини.
 • ВАЖЛИВО РОЗУМІТИ, що вчителю і учневі не потрібно постійно спілкуватися через інтернет, головне – щоб учень міг поставити свої питання, з’ясувати деталі завдання і не проводити весь свій час навчання тільки за електронним пристроєм!

 

 

Проєкт “Єдина школа”