Історія

В серпні 1984 року на проспекті Злуки, 51, було відкрито нову Тернопільську середню загальноосвітню школу № 21 - «прекрасний храм науки, що на проспекті Злуки», як пізніше написала вчитель історії Яцинишин Надія Леонідівна у своєму вірші.

Чим прекрасний був новостворений заклад? Тим, що у 1984 році в школу прийшли педагоги, середній вік яких становив 25 років. Всі молоді, енергійні, сповнені ентузіазму і творчих ідей. Директором школи було призначено Москаль Тетяну Анатоліївну.

1 вересня 1984 року школа нараховувала 53 класи, в яких здобували знання 1842 учні, а вже через рік у нас навчалось 2245 дітей. Заклад працював у дві зміни. Педагогічний колектив закладу налічував 96 учителів. Першими випускниками стали 68 учнів у 1986 році.

Частина класів була з російською мовою навчання. У 1991 році учнів тих класів переведено до СШ № 10.

ТЗОШ № 21 очолювали директори:
1. Москаль Т. А. ( 1984 р. – 1986 р.)
2. Башуцький Я. І. (1986 р. – 1993 р.)
3. Білий Я. Р. (1993 р. – 2002 р. )

4. Секелик Н. Д. (2003 р. – 2018 р.)

У колективі нашого закладу панувала надзвичайно дружня та доброзичлива атмосфера. На базі школи був створений вокальний ансамбль, який неодноразово ставав призером міських конкурсів.

Дуже весело, по-родинному відзначалися важливі події, у яких брали участь усі вчителі школи. Світлими спогадами про ці роки залишаться гумористичні виступи Зелінки Галини Миколаївни та чудові сценічні мініатюри про бабу Параску та бабу Палажку у виконанні талановитого акторського дуету – Бурак Марії Іванівни та Зелінки Галини Миколаївни. Хвилювали душу дзвінкі пісні, які любили співати Ковалисько Аза Олександрівна, Хлоп Євгенія Михайлівна, Коцюбинська Галина Петрівна, без яких не обходились гучні святкування в колі друзів-колег. Незабутні враження та прекрасні спогади залишили в пам’яті історичні вистави у виконанні директора школи Башуцького Ярослава Івановича, Білого Ярослава Романовича, завуча, який пізніше став директором, та Знака Степана Миколайовича, завуча. Ці великі педагоги вміли не лише добре навчати дітей, але завжди були в усьому прикладом Людяності, Порядності та Доброти.

Учитель й учень – рівні два крила,
Навіки поріднились між собою,
Вони черпають сили з джерела
З чарівною цілющою водою.
І серце наше полум’ям горить,
На крилах мрій летить у вись, до неба.
Заради цього варто, друзі, жить,
Чого для щастя вчителю ще треба?
Щоби мужніли діти – ластівки,
Окрилені з гніздечок вилітали,
В дитинство повертались крізь роки
І рідну школу, й нас не забували.

Н. Яцинишин, вчитель історії

Пройшли роки… Ось уже 35 років незмінно передають свої знання, вміння і досвід учням педагоги, які творчо та натхненно працюють з першого дня створення школи: Секелик Наталія Данилівна, колишній директор, Пампушко (Коцюбинська) Галина Петрівна, Яремчук Надія Остапівна, Шпільман Лариса Володимирівна, Різник Ігор Михайлович, Романишин Іван Степанович, Беньковський Ігор Григорович, Бабовал Тамара Іванівна, Рябова Софія Іванівна, Фундига Ольга Іванівна, Семенченко Інна Андріївна.

У вересні 2019 року школа відзначила 35-річчя з дня народження. Тепер уже Тернопільський ліцей №21 – спеціалізована мистецька школа імені Ігоря Герети. У добру путь, рости і розвивайся!